ei ole rasestunud 13.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 24 aastane naine, mees on 30. Täpselt aasta tagasi võtsin spiraali välja, et teistkordselt rasedaks jääda,

kuid siiani ei ole seda juhtunud. Sellega seoses on mul mõned küsimused:

1) ühtegi suguhaigust ega tõsisemat põletikku pole mul olnud, küll aga on leitud mitmel korral kontrollis käies

emakakaelalt "tohutu mass" põletikurakke, kuu aega tagasi lõpuks sain ka nende vastu (täpsustati, et streptokokid) antibiootikumiravi

2) voolus on suur (määrib päeva jooksul püksid korralikult ära) ja peale vahekorda ka halvastilõhnav ja vänge, kas on äkki tegu mingi mehepoolse põletikuga, samas tal kaebusi pole.

3) vereerituse suurus on menstruatsioonide ajal väga väike, spiraaliga oli kindlasti suurem ja enne sünnitust ka

Ja millest alates peaks alustama kontrolli, et miks pole rasedaks jäänud. Ise olen ma naistearsti juures käinud ja kõik olevat korras, rasestumist ei pidavat ka need nn. "põletikurakud" takistama

ja enne aasta möödumist ei hakata lastetuse suhtes uurima, kuid nüüd on aasta täis ...

Aitäh vastuse eest!

K.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Vooluse kirjelduse järgi tundub,et tegemist on bakteriaalse vaginoosiga.See on muutus tupe mikroflooras,kui normaalne laktobatsillfloora on asendatud anaeroobsete mikroobide poolt moodustatud mikroflooraga. Bakteriaalse vaginoosi tüüpiline kaebus on normaalsest tugevam valgevoolus mis on vänge ja kalalõhnaline.Selle raviks sobib väga hästi 2% klindamütsiinsalviga lokaalne ravi.Mehel tõepoolest selle patoloogia korral kaebusi ei ole. Vereeritus on tavaliselt spiraaliga alati rohkem.Muidugi võiks kontrollida enne oodatavat menstruatsiooni emaka limaskesta paksust ultraheliga. Kui kohalik günekoloog ei soovi Teid uurima hakata,võite pöörduda minu vastuvõtule.