rasestumissoov 03.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr. Väli

Soovin niipea kui võimalik last, misvõib arvatavasti keerukamaks kujuneda.

Olen 25 a., menses oli algusest peale ebaregulaarne, alates 19 -dast eluaasast võtsin 4-5 a. Triqvilari väikeste vaheaegadega, kuni ükskord peale pillide ärajätmist menses ei taastunud (ootasin 3 kuud). Ultrahelis diagnoositi tsüstilised munasarjad, hormoonid olid

normi piires (progesteroon muidugi madal). Menstruatsioon kutsuti tablettidega esile ja kirjutati Diane-35, mida võtsin

ca aasta. Kuna 50 päeva jooksul mensest ei tulnud siis läksin endokrinoloogijuurde,kustehti uus

vereanalüüs,misnäitas autoimmuunsust kilpnäärmele. Higistan ka tavalisest enam.

Nüüd olen aasta jagu Logesti tarvitanud ja tahan nüüd rasestuda, aga kardan et mensest taas ei tule. Kas peaksin

kohe tulema teie juurde vastuvõtule või jätma pillid, ovulatsioonitesti tegema ja ootama?

Ja teine küsimus, et kas oskate oma kogemustest öelda kui kaua võib mul rasestumiseni aega minna?

Tänades ja parimat soovides

K.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Lugupeetud K! Ma soovitaks Teil niipea kui võimalik minu vastuvõtule tulla.Seda kiiremini jõuame menstruatsioonihäirete ja rasestumatuse põhjusele jälile. Autoimmuunne türeoidiit seda nüüd küll ei tohiks põhjustada. Oma kogemuste põhjal võin öelda,et enne poolt aastat me vaevalt rasestumiseni ei jõua.Kuna järjekorrad on pikad,võite mulle helistada vastuvõtu ajal kabinetti ja küllap leiame ka mõne aja sellel kuul. Ainult enne peaksite rasestumisvastased pillid ära jätma(umbes kuu aega).