kuidas hoiduda rasedusest 14.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen alles alustamas sugueluga ja sellega seoses on mul selline küsimus, et kuidas hoiduda soovimatust rasedusest. Milline on kõige kindlam varinat kui ei ole tegemist regulaarsete vahekordadega?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui te regulaarselt pille ei taha kasutada( s.o. iga päev kuigi vahekorras ei ole iga päev), siis teile jääb ainult kondoom, mis kaitseb teid ka suguhaiguste eest. On olemas ka Pharmatex gloobulid, mida panete enne vahekorda tuppe. Neid saate osta apteegist käsimüügist. On olemas ka hädaohupillid, mida võtate sel juhul kui kondoom läheb näiteks katki ja teil on ohtlik aeg rasestumiseks. Neid tablette kirjutab günekoloog. samas need pillid vöivad tekitada tsükihäireid, mistõttu tohib kasutada ainult erandkorras ja mitte sagedamini kui 1 kord nädalas. Lisainformatsiooni saamiseks soovitaksin minna Noortekeskusesse või günekoloogi vastuvõtule.