kramp kõhus 11.07.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tegin aborti 5a tagasi,sellest ajast on mind hakanud piinama ovulatsioonipäeval esinev kramp alakõhus,kord ühel,kord teisel pool,kord haarab see kogu alakõhu.Kui aegsasti Ibuprofeeni ei haara,suudan ainult kägaras olla.Ibiprofeenita pean selle hetke tabama enne kodunt või kontorist väljumist,kõndida siis ei suuda,liiga kramplik valu.Algab valu tagasihoidlikumalt,kuid u.tunni jooksul on väga tugev valukramp-hästi sarnane sünnitusvaluga.Kas saab sellele ka muul moel leevendust?Siiani on arstid õlgu kehitanud ja Aspiriini soovitanud.Tänades Reet,32

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui teie valuid on seotud ovulatsiooniga, siis sobiksid teile hästi pillid.Valud reeglina kaovad ja tsükkelon regulaarne.