rinnaga toitmine 15.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Suur tänu kiire vastuse eest!Oleksin vist pidanud täpsustama,et laps saab rinda veel vaid õhtuti ja selle põhjal otsustas perearst,et ainus sobiv vahend kuni täieliku rinnast võõrutamiseni on micro 30,kondoom ja kuulid pole nii usaldusväärsed.Loomulikult saab mu laps kõikvõimalikku muud toitu ja liha on tema suur lemmik.Mu kaks eelmist last said rinda 2aastat ja see ei takistanud mul rasestuda(mõlemad lapsed lõpetasid ise rinna võtmise kuu aega enne järgmise tita sündi).Enne laste sündi võtsin tri-regoli(nii rasedusest hoidumiseks,kui ka sellepärast,et mul on nahaprobleemid)Micro 30 mõjub samuti nahale hästi,ei ole enam selline "liivapaber".Ei raatsi veel last võõrutada,arvan,et ta loobub ise nagu mu teisedki lapsed,kui on selleks valmis.Tegelikult paluksin siiski vastust,mida ma ei saanud,st.kui kaua peale hilinenult pilli võtmist on oht rasestumiseks-kas järgmiste "päevadeni,või vaid mõned päevad peale seda õnnetut pilli.Palun väga vabandust,et ei osanud end eelmises kirjas õigesti väljendada,ootan väga Teie vastust,sest perearst ei osanud öelda ja günekoloogile saan alles 5 nädala pärast.Lugupidamisega Veronika.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Veronika!
Pillidega ei toimu ovulatsioone, seetõttu rasestumise risk on kaduvväike pilli tarvitamise hilinemisel.
Kui tekib veresegune voolus, on arukas kasutada kondoomi.
Jätkake pille skeemi 35+35... järgi.
Naistearst G.Litter