Ebakorrapärne mensruatsioon 12.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma olen 15.aastane tydruk ja mul hakkasid päevad 2 aastat tagasi.Mul pole yhtegi korda päevad korrapäraselt olnud ja see on väga vastik...kunagi ma ei tea millal mul päevad algavad. Kas mul ei muutugi see kunagi korrapäraseks ja mix ta on ebakorrapärnae? Kas see ka mõjutab, et olen alakaaluline???palun aidake!!!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud 15-aastane Tüdruk!
Teil on õigus, alakaal kahjustab hormoonide ja munasarjade tööd. Suguhormoonide tootmiseks on vajalik kolesterool. Sööge eesti võid.
Aidata saab reaalsel vastuvõtul.
Soovitan pöörduda lastegünekoloogile, minu asutuses dr.Edda Väin.
Üldregistratuur 6061670.