Kas tegu põiepõletikuga 09.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minul on nimelt järgmine mure:
alguses oli pissil käies väga valus tunne. Oleks nagu kipitanud ja kogu aeg tahaks uuesti pissile. Lugesin, et need on põiepõletiku tunnused. Seda muret on mul ka varem vähemalt korra aastas olnud, aga seekord ei tahtnud peale teist päeva ära kaduda. Kuna mul ei olnud arsti juurde aega minna, siis ostsin apteegist põieteed.
Nüüd tundub kuidagi parem, aga samas tuli järgmine probleem. Tupe ümbrus kuidagi imelikult sügeleb ja on suurenenud valge olluse voolamine. Ebamugavustunne kaob ära kui ma saan ennast veelgi tihedamini pesta (3-4 korda päevas). Sama sügelus tuleb esile ka päevade lõpu poole (hetkel olen menstruaaltsükli keskel).

Kas mul on tegu põiepõletikuga või on siin ka midagi muud? Kas ma peaks pöörduma perearsti või günekoloogi juurde?

Tänan Teid vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kahjuks ei kirjuta Te oma vanust ja rasedusanamneesi.
Alustage naistearstist. Välistada tuleks tupepõletikud, häbemepõletikud, sugulisel teel levivad haigused jm.
Vaid seejärel tuleks perearstil kontrollida uriini analüs ja uriini külv.