Hormoonravi 02.07.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas pärast emaka polütsüstilise kasvaja eemaldamist on võimalik teha mingit ravi, mis karvakasvu vähendaks ja rindu suurendaks. Mida see endast kujutaks ja mida kaasa tooks? Olen 17. a.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Arvaksin, et teil on polütsüstilised munasarjad. emakal ma sellist diagnoosi ei tea. Ebaselgeks jääb, kas teil on tehtud laparoskoopiline operatsioon või see on ainult ultraheli diagnoos. Kui teil on polütsüstilised munasarjad, l on tsüklihäired ja liigne karvakasv, siis seda saab edukalt ravida pillidega (nt Diane 35) . Ekstra ridade suurendamiseks hormoonpreparaate pole olemas. Selleks tehakse plastilised peratsioonid.