Emakalimaskesta polüüp 19.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 24 aastane mitte sünnitanud naine, aborte pole olnud ega ka mingeid teadaolevaid probleemseid haiguseid. Käisn viimati arsti juures juulikuus oli kõik ok- Nüüd detsembris vahetsin arsti, põhjusel et on kodule lähemal..Arst vaatas ja imestas et mul on emakas kuidagi suur...ja nüüd on kahtlustab emakalimaskesta polüüpi...Mida see tähendab minu jaoks...kuidas ja mismoodi see eemaldatakse...kas seeon korduv nähtus...kas see takistab kunagi emaks saamist...Olen mures sest pereplaneerimist liiga hilja peale ka ei tahaks jätta...aga nüüd kus aeg on käes on lugu sedasi....Vastust ootama jäädes ja ette tänades..

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui on alles kahtluse järgus, siis peakas veelkord tegema ultraheli uuringu peale mensest. Tõenäosus, et teie vanuses polüüp üldse on , on väike. Dr Kadastik