peavalud 27.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei tea kas pöördun õige arsti poole, kuid loodan Teilt oma küsimustele vastust saada. Olen 18 a. neiu ja olen Loegsti pille kasutanud üle aasta. Kui olin neid pool aastat võtnud hakkasid esinema peavalud. Mida aeg edasi seda rohkem on pea hakanud valutama ja AINULT vasakult poolt. Vahetevahel on selline tunne, et olen nagu purjus: pea käib ringi ja on "paks" otsas. Septembri algul hakkas ka vasak põsk ja silm valutama (valutab siiani) ja siis oli ka 4 päeva hästi tugev peavalu ning palavik (37,3-37,5). Muidu on enesetunne täitsa hea, võtan ka Multi-tabsi vitamiine (+ kaltsium) ainult need peavalud segavad.Kas see kõik võib olla seotud pillide tarvitamisega? Kindlasti ei taha ma pillidest loobuda, sest kondoom on ebamugav. Võibolla sobiks Evra plaaster? Ehk oskate aidata!?

Suured tähud Teile
Katrin

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kui pillide võtmine on põhjustanud peavalusi, tuleb nende kasutamine lõpetada. Evra plaastritel on sarnane hormoonide koostis nagu pillidel ja ka kõrvaltoimed on samad, seega pole ka plaastrite kasutamine näidustatud. Kui peale pillide kasutamise lõpetamist peavalud kaovad, on põhjus selge. Kui siiski mingeid enesetunde muutusi ei teki, tuleb peavalude põhjuste selgitamiseks pöörduda perearsti poole. Seniks soovitan kasutada rasestumisvastase vahendina kondoome.
dr. Seemen