nihe hormoonides 08.06.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul avastati ebakorrapärase tsükli põhjuseid uurides nihe hormoonides ja määrati neljakuune ravikuur. Kas häire hormonaalses tasakaalus on kergesti kõrvaldatav ning kas tablettide võtmine välistab samaaegse rasestumise?

Sügisel katkes mul 8. nädalal rasedus, kas ka see võis olla põhijustatud hormonaalsest häirest. Muret teeb seegi, millal pärast ravikuuri lõppu võin uuesti rasestumist katsetada?

Et oma arstiga telefonitsi suheldes neid küsimusi esitada ei õnnestunud, loodan väga Teie vastuste peale.

Suur tänu.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Kahjuks ei ole Te kirjutanud,missuguseid tablette Te praegu võtate,seetõttu ei saa ma Teile konkreetset vastust anda.Kui Te saate rasestumisvastaseid hormoone,siis loomulikult välistab see rasestumist. Ka raseduse katkemine 8.nädalal võis olla põhjustatud hormonaalsetest häiretest. Kirjutage mulle veidi pikemalt,missugused hormoonid olid korrast ära ja missugust ravi momendil saate .