tsükli häired 30.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mida saaks teha ja kas üldase peaks midagi ette võtma mensese tsükli kordaseadmiseks, kui rohtusid (progesteroon, marvelon) ei talu (tekivad tugevad kõrvalnähud), analüüsid otseselt midagi ei näita. Tsükkel kõigub väga tugevalt (hilineb), samuti oli rasestumisega aastaid probleeme. Saan aru, et sellise tsükliga uuesti ei rasestu, aga kui enam lapsi ei soovi, kas siis on vaja korda saada?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Soovitan Teil pöörduda oma günekoloogi poole,kes kontrolliks Teil vereseerumis hormoonide sisalduse ja vastavalt hormoonide sisaldusele võiks ikkagi menstruatsioonitsüklit reguleerida. Progesteron ja marvelon ei ole ainukesed ravimid ,mida võiks tarvitada.Hormoonravi määratakse siiski mitte juhuslikult vaid konkreetselt igale patsiendile individuaalse skeemi järgi(vastavalt vajadusele).