Rasedus spiraaliga 21.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 32 aastane naine, 1 laps. Rasestusin peale kaheaastast spiraalikasutust. Spiraal eemaldati umbes viiendal rasedusnädalal, kusjuures siis verd ei tulnud.Kas spiraaliga rasestumisel on ka mingeid mõjusid lootele? On see nüüd probleemne rasedus?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui spiraali eemaldamisel mingeid probleeme ei tekkinud, siis raseduse kulule edaspidi ei ole mingit toimet. Naised on koos spiraaliga kandnud kogu rasedust, sel juhul võib tekkida raseduse katkemise oht, kuid mitte iga kord. Antud juhul oleks juba tekkinud veritsus. Lapse arengule mõju edaspidi teie olukorras ei saa olla.