menstruaaltsükli häired? 28.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kaks kuud tagasi avastati mul peetunud rasedus ja tehti puhastus, tänaseks pole aga veel alanud menstruatsioon. Rasedustest on negatiivne.

Mis võib olla sellise hilinemise põhjuseks ning kas peaksin üritama arsti juurde pääseda lähemal ajal (aeg õnnestus kinni panna alles 22.maiks)? Lisan veel, et menstruatsioon käis ka enne rasestumist üsna ebaregulaarselt, kuid pikim tsükkel oli u 40 päeva.

tänan,

pia

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Pia! Raseduse jätkumine pärast vaakumabrasiooni on haruldane,kuid võimalik. Põhjuseks võib olla emaka anormaalne ehitus,näit. kahesarveline emakas,mille puhul protseduur on teostatud "valel pool". Arvan siiski, et hilinemise põhjuseks on hormonaalne häire.Normaalne menstruatsioon nõuab östrogeeni ja progesterooni tsüklilist vaheldumist,mis tuleneb normaalsest folliikuli moodustumisest,ovulatsioonist ja kollakeha moodustumisest.Ilmselt ei ole peale raseduse katkemist hormoonid veel niisugust taset saavutanud.Kui soovite varem tulla vastuvõtule,võite tulla erakliinikusse.