klamüüdiast 23.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mulle ja mehele määrati klamüüdia raviks doxycyclini tabletikuur (10 päeva). Kas selle läbimise järel võib kohe vahekorras olla? Kuuri ajal me ei seksinud. Küsin seetõttu, et ehk kestab tablettide mõju kuidagi kauem peale nende võtmist ja mõju on individuaalne, et ehk on oht, et üks sai varem haigusest lahti ja siis võib teisele haiguse "tagasi anda". Jutt sai segane, aga küsimus siis selles, et kas kui tabletid võetud, siis ka haiguseohtu enam pole?
ette tänulik olles

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mina soovitaks küll enne kaitsevahendita vahekorda vötta analüüs kontrollimaks klamüüdia väljaravitust.