tampoonid 17.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 27-aastane naisterahvas, kellel on üsna imelik mure. Nimelt olen alati pidanud päevade ajal kasutama sidemeid, sest kõik katsed tampooni kasutada on ebaõnnestunud - iga kord kui tampooni sisse panen, hakkab kõht valutama ja süda läheb pahaks. Millest see võiks tingitud olla ja kas on võimalik sellist asja kuidagi ravida? Vahekorras olles mul mingeid probleeme ei ole.

Teine küsimus oleks ka: plaanime abikaasaga oma esimest last saada. Seni võtsin tablette "Logest" ja seda juba kolm aastat. Enne rasestumisvastaste tablettide võtmist oli mu tsükkel äärmiselt ebakorrapärrane (23-50 päeva), tablettide võtmise ajal käisid päevad nagu kellavärk. Küsimus: kas võib karta, et nüüd, kus ma tablette enam ei võta, muutuvad päevad jälle ebakorrapäraseks ja võib tulla raskusi rasestumisega?

Ehk oskate aidata?

Tervitades

Triinu

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Triinu !

1) sellisest arvatavast seosest, mida oleks vaja faktidega tõestada, kuulen esmakordselt

-tuleb välja lülitada põletikud

-konsulteerida ärevushäirete suhtes

2) jah, proovige koheselt rasestuda

3) oskan aidata reaalselt, konsultatsioonil

Naistearst Galina Litter,