Ultraheli 16.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugesin kusagilt, et lisaks sellele, et käia naistearsti juures, võiks käia ka ultraheliuuringul. Tahaks minna küll, aga ei tea, kuidas sellisele uuringule saaks. Kas peab olema olemasolev probleem, või saaks ka lihtsalt kontrolliks?Kas suunab günekoloog, kas on vaja saatekirja... jne.Kus seda teha saaks ja kas tuleb ise kinni maksta.

Ette tänades,

M.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud M. !

Rö- ja ultraheliuuringuid teostatatkse vaid arsti otsusel ja meditsiinilisel näidustusel. Üldjuhul on näidustatud kord aastas ka ultraheliga uuring. Teile tasuta ehk haigekassa maksmisel otsustab raviarst. Eravastuvõtul võite öelda, et viimase aasta jooksul ei ole Teid uuritud. Vaginaalse ultraheliuuringu hind on 150.- .

Haigekassa liikmetele on soodustused.

Naistearst Galina Litter,