veritsus ovulatsiooni ajal 16.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lgp. Dr. Väli,

paari päeva eest märkasin esimest korda elus, et suguühte ajal eristus tupest verd. Muul ajal vereeritust ei ole, muid nähte, nagu valud vms. ei tundnud. Minu tsükli-kalendri järgi olid ma sellel ajal umbes ovulatsiooni perioodis. Milles võib probleem olla? Igaks juhuks ka veidi minu taustast: Olen 29. a., sünnitanud ei ole, beebipille ei kasuta. Kasutasin beebipille 2 - 3 aasta eest, siis on tsükkel regulaarne, pärast pillide lõpetamist on tsükkel väga pikk (32 - 34 päeva) ja menstruatsioon on lühike ja väikese vereeritusega. Kas sellist menstruatsioonitsükli keskel esinevat vereeritust võib mõjutada kilpnäärme ületalitluse ravi (võtan 2 tableti tiotili päevas)? Tänulik internetikasutaja

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mõnedel naistel esineb ovulatsiooni ajal peaaegu reeglina vähest vereeritust,mis võib kesta mõnest tunnist 1-2 päevani.Ovulatsiooniaegse vereerituse põhjuseks peetakse kohe munaraku vabanemise järel tekkivat vere östrogeenisisalduse järsku langust. Sellega üheaegselt võib tekkida valu alakõhus.Tegemist on füsioloogilise ilminguga,mis ei vaja ravi.Vähese menstruaalvere hulga põhjuseks ei ole üldiselt haigus.