antibeebipilli kõrvaltoime 08.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas antibeebipill ( konkreetne ravim`Minulet´) võib põhjustada vererõhu tõusu ja päevade ajal peavalu? Kui see ravim asendada mõne teisega, kas siis võib saada olukorda parandada või on kõigil antibeebipillidel sarnased kõrvalmõjud?

Kerttu

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tablettides sisalduvad hormoonid võivad põhjustada kõrvaltoimena peavalu ja meeleolu langust.Kui Te suitsetate,võivad esineda ka kardiovaskulaarsed komplikatsioonid näit.vererõhu tõus.Kuna kõik kontratseptiivumid sisaldavad östrogeense komponendina etinüülöstradiooli,siis üks variant oleks progestiini muuta.Võiks proovida Minulet vahetada Merciloni vastu. Konsulteerige oma günekoloogiga selle võimaluse üle.