Provera ja päevad 02.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Provera (1 tbl päevas) kuuri 10. päeva hommikul algasid mul päevad. Jätsin siis 10. tableti võtmata. Kas tegin õigesti? Ja kas see tähendab, et mul on ovulatsioon toimunud või ei saa siin seost ovulatsiooniga leida?

Pille, 26.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Pille !

Kahjuks jääb Teie esitatud faktidest väheseks. Milline on diagnoos? Milline on raviskeem? Milline on tableti annus?

Provera on üks progesteroonidest ehk kollakeha ehk II faasi hormoonpreparaat. Neid on 5mg ja 10 mg.

Üldjuhul on nad näidustatud menstr.tsükli häirete puhul progesteroontestiks ja II faasi puudulikkuse raviks. Enamasti tuleb tablettide tarvitamine lõpetada, kui algab menstruatsioon. Loodan, et Te ei ole rase.

Teadmata Teie arstlikult tõestamata diagnoosi, ei saa kahjuks Teid virtuaalsel teel rohkem aidata.

Naistearst Galina Litter,