meessuguhormoon 01.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Sel aastal tehti mulle hormoonaal analüüs ning leiti, et meessuguhormoone on lubatust poole võrra rohkem. Sain ravi 2 kuud (Climen), pärast seda oli hormooni tase normis. Kas on võimalus, et meessuguhormoonide tase mingi aja jooksul jälle tõuseb? (Menstruatsiooni tsükkel ei ole siiani korrapärane)

Teie vastust ootama jäädes

Margit (25)

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Margit! Mind huvitavad lisaks nimetatud ühekordsele testosterooni määramisele,kas Teil m.tsükli häirele kaasneb ka suurenenud karvakasv,viljatusprobleemid jne.Tähtsamad hormoonide uuringud on seerumi testosterooni ja SHBG (suguhormooni siduva globuliini ) kontsentratsiooni määramine.Kuna m.tsükkel ei ole reguleerunud,peaks siiski üks põhjalikum kontroll tegema koos munasarjade transvaginaalse ultraheliuuringuga.