Pillid, mis vanuseni? 21.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Noorematele naistele soovitatakse küll väga ras. vastaseid tablette kasutada, olen neid isegi paar aastat tagasi 4-aastat järjest võtnud, kuid mul on küsimus - kas 36 a. naine võib ka neid pikemat aega tarvitada, kui ei suitseta, või on siin mingid riskid? Kas vanematele naistele on teist sorti tabletid? Millise vanuseni üldse saab ras. vastaseid tablette kasutada? Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija !

Ravi on alati individuaalne. On seisukohti, et teatud pille võib tarvitada kuni perimenopausini ja edasi üle minna hormoonasendusteraapiale. Üldjuhul vanuse tõustes riskid suurenevad. Üle 35-aastastele oleks valikmeetodiks hormoonspiraal, olenevalt suguelu aktiivsusest lokaalvahendid ja seaduse järgi ka steriliseerimine.

Arvestada tuleb vanust, vererõhku, suitsetamist, kaasuvaid haigusi, kehakaalu, nahakuivust jm.

Naistearst Galina Litter,