Spiraal ja rasedus 20.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tegelikult on mul 2 küsimust:

1) kas on võimalik, et tegemist oli varases staadiumis katkenud rasedusega:

päevad jäid ca 10 päeva hiljaks ja kulgesid erakordselt veriselt, klompide ja

kõhuvaluga (tavaliselt absoluutselt valutud). Eelnevalt oli tunne sarnane nagu

esimese raseduse ajal - raskustunne ja puhitus kõhus, uimasus. Või on tegemist

hea fantaasiaga?

2) kuna olin ise üpris veendunud, et tegemist oli rasedusega uurisin ka teiste

inimeste kogemusi - selgub, et päris palju on juhtumeid, kus rasestutakse

spiraaliga, mis on olnud üle 3 aasta. Tavaliselt öeldakse, et spiraal võib olla

5 aastat. Kas see on tegelikult ka nii, et spiraali efektiivsus väheneb kasutusaja

teisel poolel?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija !

1) on võimalik, uuringud tuleks teostada ka põletikele. Oluline oleks olnud siiski selliste kaebustega pöörduda naistearstile, ka on selline olukord näidustus pöördumiseks valvearstile.

2) vask ja vask+hõbe spiraalid ei anna alati 100% kaitset (vaid hormoonspiraal). Tark on 1-2 korda aastas kontrollida spiraali püsimist õiges asendis tupekaudse ultraheliuuringuga.

Meditsiiniliselt põhjendatud teavet saate siiski vaid kaasaegse koolitusega naisteasrtilt.

Naistearst G. Litter,