laproskoopia 18.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, dr Kadastik!

Mina panin jaanuaris kinni laproskoopia aja. OP peaks toimuma juunis. Põhjuseks see, et ma ei jää rasedaks. Esimene laps sündis keisrilõikega 6 aastat tagasi. Laproskoopiat ei tehta vist mensese ajal . Aga praeguse seisuga tundub, et menses langeb täpselt planeeritava op-i ajale. Küsimus ongi selline, et kas sellisel juhul lükkub laproskoopia jälle mitu kuud edasi?

Katrin

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Oleks parem kui teil menstruatsiooni ei oleks sel ajal. Eriti kui me tahame kontrollida munajuhade läbitavust, ei tohiks menstruatsiooni olla. Helistage osakonna vanemale õele ja paluge aega pisut nihutada. Probleem on muidugi selles, et võib juhtuda, et hetkel ei olegi teile midagi lähedast aega pakkuda, kuna kohad on meil kindlalt arvu poolest ette määratud. Samas teiesuguseid patsiente on iga kuu, kes soovivad mingil põhjusel aega edasi nihutada. Selleks õde märgib teie nime ära ja saab kohe teatada kui keegi ütleb oma aja ära. Tervitades Ü. Kadastik