veel kord segabakteritest 16.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp dr Litter

Tänan eelmise vastuse eest, aga üritan siiski veel korra küsida. Analüüs, mis naistearst tegi, oli PAP-test ning tulemuste lehel, mida arst mulle näitas, oli ristike tehtud just lahtrisse "segabakterid". Ning PAP-testi tulemuseks oli märgitud I ja II. Mida see tähendab? Eeldatavasti ei midagi tõsist?

Sugulisel teel levivate haiguste suhtes tegin testid Hiiul ning sealsed analüüsid olid korras. Aga suguhaiguste arst märkis, et kuigi suguhaigusi ei ole, on mul leukotsüütide hulk liiga suur ning seetõttu soovitas naistearsti juurde minna.

Praegu mul mingeid kaebusi muidu ei ole.

Veel üks küsimus - kas pärast 6 päevase ravikuuri lõppu Polygynaxi kuulikestega peaks ootama ca nädal aega, enne kui kordustestile minna, või võib kohe minna? Ja kas suguelust peab hoiduma?

Ma saan aru, et tegelikult peaks seda kõike oma raviarstilt uurima, aga kõik küsimused ei tulnud põgusa vastuvõtuaja jooksul kohe meelde ja neile küsimustele, mis meelde tulid, ei saanud ma selget vastust.

Tänan veelkord.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija !

1) Pap I-II on normile vastav

2) kui kaebusi ei ole ja analüüsid on normilähedased, ei pea ilmtingimata ravima

3) soovitav on mõned päevad peale ravi tupekuulidega oodata enne kordusanalüüsi, muidu jääb raviainet tuppe

4) suguelu ei saa keegi keelata, soovitav on kasutada preservatiivi

Naistearst G.Litter,