sünnitusjärgse perioodiga seotud probleem 13.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! olen 25 aastane, abielus 2,7 aastase lapse ema.

Minu sünnitus oli normaalne(kestvus 2,5 tundi).Peale sünnitust olen muutunud frigiidseks ja see seab ohtu minu abielu. Millest see võis tekkida? Olen ise sellele mõelnud kuid põhjust mitte leidnud.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

On kirjeldatud juhtumeid,kuisünnitus võib mõjutada seksuaalsust. Abi saab selleks puhuks mõeldud preparaate(apteegis)ja vajadusel kasutada libaaineid.Kui abi sellest ei ole, soovitaks pöörduda seksoloogi poole.