peapööritus 17.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tegelikult ei teagi, millise arsti, millise valdkonna poole peaks oma küsimuse suunama.

Juba umbes sügisest saati on mul teatud aja tagant küll "süda paha", küll peapööritus. "süda paha" tähendab eelkõige seda, et ilmselt küll ehk magu, kuid ei oska öelda.

Ühesõnaga rahvasuus kasutakse sellisel juhul, et süda paha. Enamasti võiksin ka oksendama minna, kuid vahest tekib hirm, et äkki tekitab see hiljem päris reaktsiooni. Teistel kordadel käib pea ringi.

Üldiselt on see juba muutunud niipalju tavaliseks, et enam ei pööra eriti tähelepanu. Ütlen aga jälle, et mul on halb ja tean, et eks mingi aeg hiljem läheb üle. Kuid tegelikult nüüdseks on ikka juba täitsa küsimus, et millest

sellised reakstioonid tingitud on? Võin ka igaks juhuks lisada, et pole ootamatult kehakaalu alandanud ega pole ka juurde võtnud. See püsib juba aastaid stabiilselt.

Kas sellise aegajalt tekkiva iivelduse ja peapöörituse pärast tuleks pöörduda arsti poole?

Aitäh!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Antud probleemiga peaksite pöörduma perearsti poole, kes korraldaks algul lihtsamad uuringud ja kui avastab mingi põhjuse (neid on mitmeid), korraldaks spetsialistide konsultatsioonid.