kas olen terve? 04.04.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Tupest tuleb mõningast voolust, mis ei lõhna hästi, vahepeal rohkem ja vahepeal vähem. Käisin günekoloogi juures, kes vaatas mind ja tegi mõned analüüsid ka ja siis ütles, et ma olen igati terve ja see võib tulla hormoonitaseme kõikumisest. Kuid ma ei tunne end täiesti tervena, sest ei taha sellist voolust. Kas midagi saab ette võtta, sest arst ju tunnistas mu terveks nii et sama jutuga sinna minna poleks ju mõtet? Olen tänulik iga nõuande eest.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Peaksite siiski pöörduma naistearsti poole vastuvõtule, et teha kindlaks millest on halvalõhnaline voolus tingitud. Tsüklist sõltuv nn tavapärane voolus ei lehka, küll võib olla kergelt hapuka lõhnaga. Halvalõhnaline voolus võib olla tingitud bakteriaalsest vaginoosist. See on haigus ,mis on tingitud tupe oma normaalse mikrofloora muutustest, tupes saavutavad ülekaalu anaeroobsed pisikud. Selle haiguse korral võibki nii olla, et vahel on voolust rohkem vahel vähem. Ise saaksite ennast aidata, kasutades pesemiseks intiimgeele (osta saab neid apteekidest), toitudes tervislikult (kasutades ka hapupiimatoite, biojogurteid jne), tõsta oma immuunsust.

Tervitades Aire Sekavin.