põiepõletik 29.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Palun öelge, kas juhul, kui põiepõletiku ravikuur (antibiootikumid) on pooleli (3. päev), tohib minna sauna, basseini ujuma või solaariumisse? Kaebusi enam ei tunne.

Ette tänades

Merike

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Merike!

Ei soovita minna basseini külmetamise kõrge riski tõttu. Antibiootikumide ravi ajal ja vahetult peale seda on risk haigestuda (teiste tekitajate haigustesse) kõrge. Ravikuur tuleb kindlast lõpetada olenemata kaebuste kadumisest. Ärge unustage peale ravi korrata uriini analüüs veendumaks, et olete paranenud.

Naistearst Galina Litter