Probleem orgasmiga... 25.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

TERE!

Probleem seisneb selles, et ma ei saa orgasmi... Süütuse kaotasin 14-aastaselt, 16-aastaselt tegin aborti, selle tulemusel on mul juba 7 aastat krooniline munasarjade põletik. Kunagi olen paar korda saanud orgasmi, aga enam ei ole sellest jälgegi. Mul on kindel partner ja tean, et probleem ei ole mehes. Eelmäng on väga meeldiv ja ka kõik muu, midagi väga tugevat tunnen kui mehel lahti läheb, aga minul jääb tugev erutus sisse. Ja loomulikult tekitab see minus kibestumist ja mul ei ole eriti huvi seksi vastu, enne kui ma olen erutunud. See, et ma orgasmi ei saa on probleemiks kogu aeg olnud. Seksuaalelu on küllalt regulaarne. Palun andke mingitki nõu.

Ette tänades LUGUPIDAMISEGA...

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija!

Kordan ikka psühhoterapeutide öeldut: 80% sugueluprobleemidest on suhteprobleemid. Rääkige oma partneriga sel teemal, ehk püstitate endale liiga kõrgeid nõudmisi? Üks vana tõde on: enne naise soovid, siis mehe. Meestel ja naistel on orgasmiprotsessid väga erinevad (naisel aeglasemad). Võimalus on veel paluda mehe abi või õppida end aitama. Soovitan pöörduda androloog-seksoloog dr. Poolametsa (Nõmme Erahaiglas )või seksoloog dr. Rammuli (Arstlikus Perenõuandlas) konsultatsioonile.

Kui Teil on probleem soovitud raseduse tekkimisega, peaksite alustama uuringutega naistearsti juures.

Naistearst G.Litter

tel. 6052 739. -715