Pärast proovide võtmist... 22.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Kas see on küllaltki tavaline, et pärast naistearsti juures proovide võtmist on natuke ebameeldiv pissida ja tupest määrib ka natuke? Võib see ka mingit põletikku provotseerida? Selle ühe arstiga on niimoodi, teistega pole küll olnud. Võib olla on ta lihtsalt nö. "kõva käega"? Peaks vist ikka eelistama hella käega naistearsti...? Tänan Teid vastuse eest!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ilmselt võeti Teilt PAPA-preparaat ja hoolikas PAPA-preparaadi võtmine ja fikseerimine tagavad ka perfektse tulemuse.Küllaldase rakumaterjali saamiseks peab proovi võtma üsna jõuliselt. Seega naistearst ei pea olema väga hella käega.