juuksed 16.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 35-a. terve naine, 2 lapse ema. Viimane sünnitus 3,5 aastat tagasi. Siis hakkasid ka juuksed välja langema. Kuna pärast sünnitust on see suht loomulik, ootasin veel ja sõin vitamiine ja kasutasin Pregaine šampooni.

Nüüd aga on see kestnud üle 3 aasta. Ja muudkui kukuvad ja kukuvad...Olen hullumas ja olen kaotanud küll vist pooled juuksed.

Tean ka naistel esinevast androgeensest alopeetsiast, kuid pean ütlema: minu suguvõsas on KÕIKIDEL meestelgi juuksed peas, mis siis veel naistest rääkida...Ja mina peaksin siis nii noorelt olema see esimene kiilakas??? Ise veel naine. See pole nagu loogiline.

Veel: olen uuritud ka kilpnäärme osas, aneemiat ei ole ka, söön hästi, stressi ei ole, elu on muidu ilus. Ka hormoone ei tarvita (ei beebipille ega midagi muud) ja tsükkel on alati korras ja karvane ma ka ei ole. Ühesõnaga: normaalne terve naine.

Mida ometi teha? Kas üldse on midagi teha?

Lugupidamisega, õnnetu.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,õnnetu naine! Juuste väljalangus on tõesti väga suur probleem.Kuna Teid on korralikult uuritud ja mingit patoloogiat ei ole leitud,soovitaksin proovida VIADERMi kapsleid (apteegis vabamüügil)ja peanahale hõõrumiseks FILATOVi ekstrakti.Juhendid nende kasutamiseks leiate pakendist. Samuti ei teeks paha nahahaiguste arsti konsultatsioon.