intiimgeel 13.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas intiimgeeli kasutamine võib rikkuda tupe mikrofloorat? On plaanis osta Farmakoni intiimgeel. Müüjanna kiitis, et selle kasutamisel väheneb valgevoolus jne. Mul tõesti esineb voolust, kuigi analüüsid on korras. Kas võib nii olla, et mõnel naisel lihtsalt esinebki voolus ilma et tal midagi viga oleks? Või viitab vooluse olemasolu tingimata mõnele probleemile?

Ette tänades

31.a Mai

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Mai! Intiimgeeli kasutamine ei riku kindlasti tupe mikrofloorat.Enamasti aitavad nad taastada tundliku intiimpiirkonna normaalset mikrofloorat.Kõikidel naistel,kellel on juba menstruatsioon välja kujunenud ,muutuvad tupp ja häbe emakakaelas leiduvate näärmete eritise tõttu üha niiskemaks.Need eritised pakuvad kaitset infektsiooni eest ja valmistuvad piirkonda ette normaalseks seksuaalseks aktiivsuseks.