Ebareguläärsed päevadeli peale 3. raseduse katkemist 15.08.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on olnud eelnevalt juba 3 raseduse katkemist ,kui 2. korral on peale kuuaegset pausi ilusti päevad hakanud ja regulaarsed.Nüüd peale kolmandat raseduse katkemist algasid päevad 34 päeval ja kestsid ilusti regulaarselt 5 päeva kuid tavapärase 25-26 päevase vähe järel algasid mul päevad 11 päeva vähe järel ja ei taha enam lõppeda. Praeguseks juba 10 päev (regulaarselt 5-6 päeva olnud ) Päevad on erinevad...1 päev tuleb verd koos uriiniga teine päev vaid siis kui kuivatan paberiga peale uriini ja paber on määrdunud... aga sidemes vaid kerge määre....Ja nii juba 10 päeva ja kuidagi üle ei jää, vahest tuleb verd ja vahest sellist tumedat verelaatset...Mis ma peaks tegema?....Ma ise pesitsen pikemat aega juba välisriigis ja siine arst soovitas mul võtma hakata PRIMOLUT N tablette kui arstile helistasin, aga ma ei ole kindel kas see on kõige parem. Milles võib olla probleem ja kas peaksin muretsema?

Aitäh

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, võimalik, et tekkinud tsüklihäire, kuna rasedusi mitu, mis katkesid. Sel juhul Primolut hea. Igaks juhul ikkagi oleks hea, kui saaks günekoloog Ultraheliga üle vaadata. Võimalik et seal on hoopis retensioon (jäänud emakasse mingi tükike). Kirja teel ma ei saa teile täpset diagnoos panna.
DR Kadastik