Munasarja suurus 19.06.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Vanus 29, 1 laps, RVV - Jeanine, kasutatud u aasta. Käisin hiljuti günekoloogi vastuvõtul, sest tunnen tihti ebamugavustunnet ja ka valu paremal alakõhus (munasarjas). Tekkinud viimase paari kuu jooksul. Kohapeal ei pööranud ette loetud numbritele tähelepanu, kuid tagant järgi lugesin patsiendiportaalist UH tulemus:
Emakas anteversioonis, 2,6 x 4,0 cm. Parem munasari: 2,0 x 6,5 cm.normal.struk-ga. Vasak munasari: 2,1 x 1,9 cm normal.struk -ga. Vabavedelikku v/vaagnas ei esita.

Kas munasarjade selline suuruse erinevus on tavapärane ning kas munasarja suurus 6,5 cm on ikka normaalsuurus?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, munasari on pisut suurem, peate ikka küsima, kas on midagi valesti või siis ongi suurem. Näiteks plütsüstiliste munasarjade korral võivad olla suuremad, samas struktuur on OK. Täpsustage oma günekoloogi juures palun. DRKadastik