Probleem rindadega... 09.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

...algas jaanuari keskel kui rinnanibud nagu lõhenesid ja vesitsesid.mitte rinnanibu otsast vaid ümbert,nibu ümbrus,see pruunikas osa oli ka umbes0,5 cm laiuselt punane ja põletikus.Hakkasin määrima saialille salviga siis sain mingiks ajaks korda ja jälle kordus sama.Millegipärast tundub nagu oleks tegemist mingi allergiaga,sest olen tähele pannud kui joon sampanjat,tuleb ka probleem rindadega tagasi.täna pigistasin rinnanibusid ja sealt tuleb ka mingit eritist,mis on selline hägune ja kleepuv.See probleem on mõlema rinnaga.Üks rinnanibu on suurem kui teine,aga see on kogu aeg nii olnud.

Päevad peaksid hakkama nädala pärast,sellest võib-olla ka eritis,kuigi ma ei ole kunagi nibusid pigistanud,lugesin , et enne päevi võib see nii olla.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija!

Milline oleks Teie küsimus?

Kui Teil on vähihirm, julgeksin Teid nägemata öelda, et need kaebused ei ole piimanäärme vähile tüüpilised.

Oluline on lisainformatsioon: kui vana Te olete, kas olete sünnitanud naine, kui kaua olete toitnud rinnaga? Või vastupidi: kas olete ravinud menstr.tsükli häireid, kas Teil on olnud kõrgemad prolaktiini väärtused jpm.? Kas tarvitate ravimeid, eelkõige pille?

Soovitused: piimanäärmeid kontrollitakse menstr.tsükli 5.-15. päevani, et välistada rasedus ja I faas on selleks parem.

Kaebuste püsimisel pöörduge naistearstile.

Naistearst G.Litter