Muna paremas häbememokas 18.03.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Nädal tagasi tekkis ühtäkki hernetera suurune muna paremasse häbememokka, umbes 1 cm kaugusel kliitorist. Alguses oli vähe tugevam tükk, nüüd on pehmemaks, sültjamaks muutunud. Silmaga vaadates tundub üsna ühtlane nahaalune mass, värvus väga ei erine ülejäänud nahast. Tundub, et punn see ei ole. Häda ei tee. Korralikult peale vajutades või pigistades tekib kerge valu.
Kas peaksin viivitamatult arsti poole pöörduma või kannatab oodata Aprillini, kui naasen Eestisse?
Kas oskate öelda, millega võib tegu olla ja kas käsimüügist saaks midagi antud probleemi jaoks?
Kas seksuaalvahekord on lubatud või ohustab see partnerit? (Mul on kindel partner, rasestumisi pole olnud, tupeseent on vahel esinenud)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 28-aastane

Foto järgi on tegemist parema väikese ja suure häbememoka vahel paikneva tsüstikesega, võimalik ummistunud näärmeava. Kindlasti ei ole see vähk ega ka kasvaja ega ka põletik. Ravi ei vaja. Vahel väljub tsüsti sisu ise. Oluline on õige intiimhügieen, pesta välisgenitaale ja lahkliga 2x päevas apteegi intiimpesugeeliga, ärrituse ja sügeluse korral võib määrida Klotrimasool kreemi.
Enamasti kaovad väikesed tsüstikesed ise, aga harvadel juhtudel suurenevad n ploomi suuruseks või isegi kanamuna suuruseks. Siis saab neid avada või eemaldada kirurgiliselt.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid