Tuppe kuivus, sügelus ja muud probleemid 13.03.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Varem pole mul sellist probleemi esinenud. Pigem on olnud just probleemiks see, et voolust liiga palju, ebameeldiv lõhn, seda sain ravida küünaldega, mis arst mulle välja kirjutas. Kuid ka see probleem on varem kordunud, kuid hetkel teise probleemi juurde...

Minu mure on siis selline, et viimasel ajal (kuskil nädal ja natuke peale) on tupp olnud väga kuiv ja eritub paksemat "möksi", pole nagu voolus, sest see pole väga vedel. Vaadates tuppe on see eritis tupe küljes, vahepeal ka määrib aluspesu. See on lõhnatu, ja kui näpuga tupest tõmmata, siis see jääb ka näpu külge. Nüüd on juurde tekkinud ka sügelus (viimase 2 päeva jooksul). Ka kliitor on valus. Urineerida valus pole. Vahekord on raskendatud kuna tupp ei lähe vahepeal niiskeks.
Mis võib selle olukorra põhjuseks olla ja kuidas ma seda paremaks saaksin teha?
Ma lõpetasin peaaegu kuuaega või isegi rohkem aega tagasi ka beebipillid ära, kas asi võib olla ka selles?
Kas see on normaalne, et voolus muutub? Vahepeal on nagu tavaline valgevoolus ikka, siis paksem ja siis tundus ka läbipaistev (vahepeal ka kehva lõhnaga)
Olen hetkel santibiootikumide peal, aga neid hakkasin võtma mõned päevad tagasi.

Tänu nendele probleemidele on mul tuju kehv ning ka seksiisu kaob selletõttu.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Vastab tõele, tavaliselt kaasneb tupekuivus just antibeebipillide tarvitamise ajal. Kuna praegu tarvitate antibiootikume, siis võib ägeneda tupe seeninfektsioon.
Soovitan tulla vastuvõtule, kaasajal on võimalikud täpsustavad uuringud tupesekreedist kandidiaasi paneelile, Atopobiumile, Gardnerella Vaginalisele ja muudele tekitajatele, siis on ravi täpseim.
Saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja ajavahemikud, millal saaksite tulla vastuvõtule Piritale.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid