Hormonaalne tasakaal pärast sünnitust 06.02.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Sünnitasin 25.09.2016.
Kohe pärast sünnitust hakkasin kogema unehäireid. Kolm kuud võitlesin magamatusega. Neljandal kuul läks paremaks ning tundus, et ei ole enam probleemi. Nüüd aga on hakanud jälle suured probleemid magamisega. Laps magab mul öö läbi ning lapse pärast tõusta pole vaja. Samuti ei saa see olla psühholoogiline, sest jaanuaris, kui magasin hästi, ei tundnud ma ennast õnnetuna või masendununa. Olen täheldanud ka kuiva nahka sellel ajal kui on unetuse probleemid.
Kas võib olla, et mul on östrogeeni tase väga madal? Enne rasedust oli mul polütsüstilised munasarjad.
Kas on võimalik östrogeeni taset rinnaga toitmise ajal kontrollida?
Kui lõpetada rinnaga toitmine, siis kas östrogeeni tase tõuseb?
Kas on üldse mingit ravi sellises olukorras, mis ei oleks väga radikaalne hormoonravi? Olen kuulnud, et tõsine hormoonravi suurendab vähi riski.
Hetkel kasutan rasedusest hoidumiseks ainult kondoomi. Ma tean, et kombineeritud pillid ei ole imetamise ajal lubatud, aga nt kui ma lõpetan imetamise, kas siis on võimalik, et pillid taastavad mu östrogeeni taseme? Ma võtsin Jeaninet.
Küsimusi sai palju, aga mure on suur, sest ma ei oska kohe kuidagi aru saada, miks mul nii suured magamise probleemid on.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! See ,et imetamise ajal östrogeenide sisaldus on muutunud ,et tohiks küll nimetatud probleeme Teile põhjustada.Mina soovitaks Teil apteegi käsimüügist osta Neuroresti kapsleid,mis sisaldavad ka melatoniini 1 mg-seega soodustavad uinumist ja mõjuvad ka rahustavalt. .Teine preparaat on ka looduslik antidepressant- Silvadeprex.ühes originaalis30 kapslit.
Imetamise ajal ei ole mõtet östrogeenide taset kontrollida.
Kui imetamise lõpetate,taastuvad östrogeenid ka ilma pillideta
Millist pilli aga imetamise lõppedes kasutada,otsustab teie günekoloog.
Edu soovides,Maie Väli