Veritsus pärast vahekorda 24.01.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen võtnud Yaz pille umbes 6 aastat ning probleeme pole nendega eelnevalt olnud. Kordagi pole põdenud ühtegi suguhaigust ega ka naistehaigust, kuid nüüd on tekkinud probleem, kus pärast partnerivahetust on pärast vahekorda päris tugev veritsus. Veritsus kestab mõningad tunnid.

Naistearsti juures tehti suguhaiguste analüüsid, emakakaelapõletiku analüüsid ning midagi veel (ei mäleta täpselt), kuid arst ütles, et ühtegi suguhaigust ega ka põletikulist näitajat ei leitud ja analüüsid on korras. Vastuvõtul olles ütles arst, et emakakael on punetav. Arstiga pärast analüüside vastuste teadasaamist rääkides oli tema soovitus võtta Yaz pillide pakk lõpuni ning teha siis 2-3 kuud pausi ja alustada võtmist uuesti. Kas veritsus pärast vahekorda võib olla seotud pillidega ning kas 2-3 kuune paus ja siis uuesti alustamine on ikkagi parim lahendus?

Sümptomid ei ole läinud paremaks, jätkuvad samamoodi. Ebamugavust ega valu ei ole, ainult veritsemine pärast vahekorda.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 26-aastane

Iga veritsuse (ja uue partneri) puhul peavad olema välistatud sugulisel teel levivad infektsioonid ja rasedus. Saate teha rasedustesti hommikusest uriinist enne uue pilllilehe alustamist.
Kui emaka kaelal on punetus ehk limaskestamarrastus, siis peaksid olema madaladoosilised antibeebipillid, peaksite end vaktsineerima HPV Gardasil 9-ga, vajadusel emaka kaela põletiku ravi: tservitsiit ja endotservitsiit. Kas olete uuritud HPV-le?
Kirjutage üles antibeebipillide alustamise kuu ja aasta ning 7-pillivaba päeva ja nimetage need igale arstile, kuhu pöördude.
Kui soovite vastuvõtule, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid