laktobatsillid 14.01.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul püsib peale uroinfektsioonide pikka ravi antibiootikumidega kipitus, pakitsus all ja ebamugav ja segav kipitav valu ka seljas ja kõhus. Günekoloog arvas, et peale pikka antibiootikumikuuri võib seen olla ja soovitas Klotrimasool kreemi kasutada, samuti Vagifemi tupetablette 2 korda nädalas ja probiootikume suu kaudu, mida olen ka väga pikalt võtnud, kuid probleemist lahti ei saa. Günekoloog võttis tupest külvi, mis ei näidanud seene kasvu, vaid laktobatsillide suurt kasvu. (laktobatsillid ++++) Kui külvis seen ei kasvanud, kuid kipitus, pakitsus ja selja-kõhuvalud püsivad, kas võib siiski tegemist olla seennakkusega, mida analüüs alati ei näita ja peaksin Klotrimasooli edasi kasutama, samuti Vagifemi, kui see pole aidanud. Kas probiootikumide pikalt võtmine on õigustatud kui külvis Laktobatsillide suur kasv ja kuidas edasi ravida- toimida, et probleemist lõpuks vabaneda? Tänan doktor vastamast, kui aega leiate.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 60-aastane

Olen teie väidetega nõus. On selge, et tegemist on ealiste muutustega ehk östrogeendefitsiitse urogenitaalatroofiaga ehk tupekuivusega, mille foonil tekivad ka muud muutused.

Probleemi, kus on liigselt laktobatsille nimetatakse tsütolüütiline vaginoos ja laktobatsilloos (INFEKTSIOONID GÜNEKOLOOGIAS Kadri Kermes TÜK Ühendlabor): põletustunne, sügelus, düspareuunia, seenekülv negatiivne, raviks loputused söögisoodalahusega (2tl 1 liitri sooja vee kohta), istevannid (2-4 spl 5 cm sügavusele vanniveele 15 min 1-3 x nädalas, eelistada tampoonidele sidemeid; preparaadis ülipikad laktobatsillid, anaeroobid, Leptothrix.

Kõike saab täpsustada uuringutega, kuid ka laktobatsillidega liialdamine põhjustab kaebusi.
Jätkake hetkel vaid Vagifemiga, muud jätke ära, tehke paus. Kui kaebused ei möödu, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood, et saaksin vaadata digilugu, analüüse ja uuringuid ning soovi korral broneerida aja vastuvõtule.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid