Streptokokk 08.01.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin hiljuti günekoloogi juures ja külvis leiti Streptokokk bakter beta -haem F kolme plussiga, mis tundlik ainult Penitcillinile. Kuna olen väga pikalt ( üle aasta) ja pidevalt vaevelnud uroinfektsioonide küüsis ning uriinis kasvanud ka Colibakter, saanud väga palju erinevaid antibiootikume, kuid ükski pole aidanud, pidevalt püsivad valud seljas, kõhus, väga segav pakitsus ja kipitus all......Olen proovinud ka günekoloogi soovitatud östrogeenravimit Vagifem kasutada, kuid siiani pole ka see olukorda leevendanud....Kuna olen oma tervisega nüüd juba väga hädas, siis küsiksin Teilt, kas Streptokokk-bakter, mis leiti hiljuti emakakaelalt, võib olla lõputute uroinfektsioonide põhjustajaks ja vajab Peniccillinravi? Kas tohututest antibiootikumidest võib olla tekkinud ka seen, mis uriini külvides pole välja tulnud ja omakorda häda teeb? Kuidas küll leida olukorrale lahendus?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Teil esinev vulvovaginiit peaks alluma kõige paremini intermiteeruvale seenevastasele ravile. Ilmselt on tegemist organismi ülitundlikkusega Candida antigeeni suhtes.kuigi pärmseene külv võib anda negatiivse tulemuse . Kuna vulvodüünia ( vulva pakitsus,kipitus,valu) on tavaliselt krooniline haigus,tuleb ka ravitulemusi võtta realistlikult.
Soovitan selle Penicilliinravi siiski ära teha paralleelselt laktobacillinraviga. Seda saab osta apteegi käsimüügist ,Ecocillin oral kapslitega,üks kapsel päevas 15 päeva jooksul.
Edu soovides,Maie Väli