ebaregulaarne suguelu 04.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Minul on selline mure, olen olnud abielus üle 15 aasta ja minu mees on oma töö tõttu kuude viisi kodust ära, ta on meremees. Tahaksin teada, mil määral ja kuidas mõjutab ebaregulaarne suguelu minu tervislikku seisundit, tunnen tihti puudust nii hingelisest kui ka füüsilisest lähedusest, mida võib pakkuda mees, hull on asja juures see, et ma püüan oma vajakajäämisi korvata magusasöömisega, eriti shokolaadiga, see aga teatavasti mõjub kehakaalule, ma tean seda, aga mitte midagi teha ei saa. Mida siiski ette võtta, muidu olen loomult rõõmsameelne, suudan üksinda toime tulla laste kasvatamisega, majapidamisega, kuid järjest sagedamini leian ennast musti mõtteid mõlgutamast, et elu läheb minust mööda ja ma pole elanudki.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui olete seksuaalne naine ja samas meest pole kodus , siis üks võimalus on masturbeerimine. See ei ole üldse kahjulik, vastupidi maandate oma pinged ära. Loomulikult regulaarne suguelu on vajalik ja kuna teil sellist võimalust pole, siis vajadusel saate rahulolu teisiti kätte.