Diane-35 ja teised ravimid 04.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas Diane-35 võib kasutada koos depressiooniravimitega: Cipramil, Remeron, Xanax?

Kas nimetatud ravimid mõjutavad Diane toimet, või kas Diane tarvitamine võib mõjutada depressiooniravi kulgu?

Tänan

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud küsija !

Päris üheselt on Teile keeruline vastata Teie haigusi tundmata.

Diane-35 on valikpreparaat androgeense fenotüübiga naistele nii hoidumiseks soovimatust rasedusest kui ka raviks. On teada pillide libido langust ja depressivset seisundit soodustav toime.

Järgmised nimetatud ravimid ongi depressiooni, ärevushäirete jm. raviks mõeldud preparaadid.

Teoreetiliselt peaks kaaluma ravimite vajadust koos tarvitamisel. Et ei juhtuks nii, et hormonaane kontratseptsioon (pikaajalisel tarvitamisel) süvendab kõrvaltoimena kurvameelsust, mida omakorda ravida antidepressantidega.

Teie haiguste ja seisundite kohta oleks vaja lisateavet.

Koostoime on küsitav pikaaegsel tarvitamisel. Kui vajate kontratseptsiooni, tuleks kaaluda muid võimalusi. Kui ravite depressiooni või ärevushäireid, soovitan psühhiaatri määratud ravi kestusest kinni pidada.

Naistearst G.Litter