Menopaus,kas vöimalik ? 06.09.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Umbes 8 aastat tagasi on menopaus löppenud.Nyyd juba 7 kuud on ööpäevas tihedalt kuumahooge,/syda läheb pahaks,keha kattub kylma niiskusega,metallimaitse suus/Öine magamine väga häiritud kuna ärkan iga hoo peale yles,sest hakkab halb.Kas töesti on vöimalik et taas menopaus ? Viimased 8 päeva on tekkinud ka tugevad peavalud,mis ei allu valuvaigistitele/Otsmikust alates poole peani.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Preparaadid,mida tarvitate,on looduspreparaadid ja suure tõenäosusega Teie vaevusi ei leevenda,Ilmselt Depot-medrol-lidocaini süstid on ordineeritud seljsvalude puhul ja klimakteerilist sümptomaatikat see ei leevenda.Rääkige oma günekoloogiga transdermaalse Divigeli võimalikust kasutamisest. Igal õhtul tuleb hõõruda üks doos Divigeli ca 5 min vältel nendes piirkonnas nahale,kuhu tavaliselt tehakse lihasesüst.Peavalud on ilmselt pingepeavalud ja siin võiks aidata Brofen Dolmen või Voltaren acti.Neid ravimeid saab apteegi käsimüügist. Edu soovides,Maie Väli