Konisatsiooni tulemus 03.09.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Tahan Teie arvamust - kas lähtuvalt kokkuvõttest on ikkagi vaja korrata konisatsiooni, lõikepiirid ei ole ju puhtad? minu raviarsti aravamusel kõik on ära lõigatud ja kõik on puhas, ei pea mures olema.

Kokkuvõte patsiendi ravist: PHD :Kaheksas tükis raske düsplaasia pinnal (CIN 3). Düplaasia lõikepiiril. PAP test ja HPV korrata iga 0,5 aasta pärast kahe aasta jooksul ,patoloogilise vastuse korral -kolposkoopiale ,või korduv konisatsioon. .

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Probleem on tõsine ja vajab tähelepanu. Kahjuks ei selgu, kumb uuring on enne tehtud: ASCUS on kõige leebemate muutustega vastus, kus muutused võivad olla nii põletikest kui ka viirustest, põletikke saab ravida:
ASCUS (ingl atypical squamous cells of undetermined significance) ‒ kindlaks määramata tähendusega atüüpilised skvamoossed (lameepiteeli) rakud
Kaheksas tükis raske düsplaasia pinnal (CIN 3). Düplaasia lõikepiiril.
CIN (ingl cervical intraepithelial neoplasia) ‒ emakakaela intraepiteliaalne neoplaasia, mis jaotatakse 3 raskusastmesse: CIN1 ‒ kerge astme düsplaasia CIN2 ‒ mõõduka astme düsplaasia
CIN3 ‒ raske astme düsplaasia

Kindlasti olete koheselt konisatsiooni järgselt vaktsineeritud HPV kõrge riski emaka kaela vähki põhjustavate viiruste vastu, kas olete? Alates 15.02.2016 on Eestis ja meil uus vaktsiin Gardasil 9.
Kas olete sünnitanud? Millised on on plaanid rasestumistega tulevikus?
Tulge vastuvõtule, saatke oma isikukood minu töömeilile glitter@naistearst.ee, leian aja ja saan täpsemalt vaadata digilugu.ee
Soovitused: kindlasti vaktsineerige end HPV Gardasil 9, kasutage kondoomi, ärge suitsetage, tehke plaanid rasestumise suhtes, ka soovitus 2x aastas korrata PAP ja HPV on vajalik, aga mitte piisav.

Galina LItter naistearst.ee
Pirita Naistearstid