Seks ja rasestumine tupeseene ravi ajal 22.08.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Juuli lõpus hakkas vaevama tõenäoliselt tupeseen. Kahtlustasin seda ise, kuna on varasemalt olnud ning süptomid viitasid sellele (sügelus, voolus jne). Kuna see oli häiriv, läksin nö esimese ettejuhtuva naistearsti juurd, kelle juurde aja sain. Raviks määrati 2 floconazol nycomed tabletti nii mulle kui partnerile, mida võtma 3 päevase vahega ning mulle lisaks veel 6 päevaks tupeküünlad. Ravi ajal pidi kindlasti vältima alguses nii vahekorda kui ka rasestumist, kuna tegu väidetavalt väga kangete tablettidega. Kuna oleme last soovinud ja lapse saamist mitte vältinud, tegin eelnevalt igaks juhuks ka rasedustesti, mis oli negatiivne. Paraku jäi kiire visiidi ajal küsimata, millal võib nüüd taas nö "rasestuda"? Kuna soovime tegelikult väga last saada, aga ei tahaks kuidagi tema tervist ohtu seada...seni meil kummalgi lapsi pole. Probleemist sain usutavasti lahti ning ravist on praegu möödas umbes nädal-poolteist.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Fluconazoli kasutamine raseduse ajal ei ole lubatud, kuna puuduvad piisavad andmed selle preparaadi toimest loote arengule. On tehtud üksikud uuringud ja leitud, et väikeses doosis üksikud fluconazoli annused ( 150m mg kapsel päevas) ei avalda kahjulikku toimet lootele. On leitud võimalik seos loote väärarengute ja suures doosis pikaajalise ( 3 kuud ja enam) ravi vahel. Nüüd, kui ravikuur on lõppenud, võite planeerida rasedust, sest ravimi toime on lõppenud ja mingeid riske rasedusele ei kaasne.