Probleemid valgevoolusega 18.08.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on juba väga pikk aega probleemiks valgevoolus, kuna olen noor ja menstruatsioon on ka just ilusti tsüklisse läinud ning seksualvahekorras pole ka olnud siis ei pööranud sellele väga tähelepanu. Probleemid algasid juba ammu, ma olin siis umbes 16 aastane ning mul menstruatsioon oli nii kuidas ise tahtis. Menstruatsiooni vahepeal oli väga tugev tupe voolus ning kohutav sügelus ja selline imelik tunne koguaeg. Siis hakkasid tekkima aja möödudes n-ö lõhed/haavandid. Kuna tegelen väga palju spordiga ja viskan igat pidi spagaate siis arvasin, et äkki olen lihtsalt äkilisest liigutusest end lõhki tõmmanud. Siis hakkasid mul kubemekarvad väga kohutavalt kasvama ning nüüdseks on nii, et ma tavalisi aluspükse põhimõtteliselt kanda ei saa ning bikiinidest või ainult unistada. Nüüd viimasel ajal on valgevoolus läinud tükiliseks ning kohutavalt kehv lõhn on ka. Kuna ma ise tunnen seda suhteliselt tihti siis on tunne, et äkki teised tunnevad seda ka. Ning nüüd olengi olukorras, kus mul on juba nii palju muresid, et ei oska enam midagi teha. Naistearsti juures ma käinud pole. Mul on väga tihti alakõhu valud, mis ei tohiks olla menstruatsiooniga seotud kuna neid esineb koguaeg. 2015.sügis olid mul nii teravad kõhuvalud, et perearst saatis mind Tartu EMOsse ning sealt saadeti mind naistearstile. Naistearst ainult vestles minuga ning mind läbi vaatama taei hakanud, kuna ma pole seksuaalvahekorras olnud. Võeti ainult pissiproov ning seal olevat kõik neile vajalikud näidud korras.
Ilmselt on plaanis ka lähiajal esimene vahekord, mida siiani olen nende samade probleemide tõttu edasi lükanud. Tahaksin väga abi saada, et oma normaalse elu peale tagasi minna.
Lisainfo(ma ei tea kas seda on vaja) : Lisaks algasid umbes kaks kuud tagasi mul tugevad kaela- ja peavalud. Nüüd paar päeva tagasi läks asi väga hulluks ning olin 38-39 palavikuga voodis. Kurk oli väga kummaliselt valus ning on siiani, varem pole sellis valu olnud. Nohu ei olnud. Ja kael oli ikka valus. Kaelal läksin ka lümfisõlmed suureks ning ka kõrva tagant oli neid tunda. Haiguse ajal voolus tugevnes.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Valgevoolus tupest on normaalne nähtus nagu ka sülg suus. dr Mall Varvas andmetel Saksa noortekliinikud õpetavad noori, kuidas hinnata tupevoolust: voolus on erinev I faasas, ovulatsiooni ajal ja II faasis. Tupevoolus kaob 45-55a vahel, kui saabub üleminekuiga ja munasarjad lõpetavad oma töö, siis ravime tupekuivust, sest vahekorrad muutuvad valulikuks, samuti urineerimine ja läbivaatus, nii, et voolus on vajalik ja oluline normaalseks sugueluks ja rasestumiseks.
Voolus on vajalik selleks, et kaitsta sisemisi suguorganeid haigustekitajate eest, voolus liigub väljapoole. Seetõttu tuleb igal hommikul jalga panna pestud aluspüksid.
Alustage õigest intiimhügieenist: välisgenitaale tuleb pesta 2x ööpäevas leige-jahedama veega (mitte rohkem kui 2x ööpäevas) ja korralikult kuivatada, kasutades apteegi intiimpesugeeli kas Lactacyd sensitive või Eesti toodet Domina Elegans intiimgeel ja naiste intiimsalvrätte, kui 2x päevas pesust ei piisa; ning määrida kaebuste puhul 2x päevas Klotrimasool kreemi. Tupeseen on kaasaja linnainimeste elustiiliga seotud probleem, tuleks muuta elustiili.
Apteegi käsimüügis on uued suukaudsed tableti Ecocilin Oral vooluse parandamiseks, proovige neid.
Oma pereõel saate kontrollida hemoglobiini, veresuhkru ja ferritiini. Nii aneemia-kehvveresus kui ka suhkruhaigus põhjustavad kaebusi välisgenitaalidel.
Keegi teine ei tunne teie vooluse lõhna, kui te ei lase teda ninaga voolusele ülilähedale. Lugege, mida Napoleon selle kohta kirjutas...päris õpetlik.
Peale vahekorda võiksite pöörduda naistearstile, et teostada läbivaatus, soovitavad oleksid antibeebipillid, mis vähendavad karvakasvu ja aknet n uuemad Sibilla Plus.
Kindlasti olete terve ja normaalne noor sportlik neiu.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid