Eileen plaaster 22.07.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Alustasin esimest korda rasestumisvastaste plaastrite (täpsemalt Eileen) kasutamist mai keskel (tsükli esimesel päeval) ning plaastri vahetus päevaks sai esmasp. Varasemalt ei ole kasutanud midagi. Plaastritega olin 2 kuud ning nüüd juulis on paus kuna mehega pikk vahemaa.Küsimus selline, et kui nüüd 1.august Eestis tagasi olen ja saan plaastrid kätte, siis millal võin kasutama hakata? Kas esimesest tsükli päevast või kuidas?

Ette tänades,

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 18-aastane

Kombineeritud hormonaalset kontratseptsiooni KHK on arukas tarvitada pidevalt vastavalt skeemile 21+7, jätta meelde kuu ja aasta, millal alustasite, kalendrisse märkida 7-plaastrivaba päeva ning öelda seda igale arstile, kuhu pöördute.
100% kaitse soovimatu raseduse vastu on siis tagatud, kui alustate plaastritega menstruatsiooni 1. päevast, küll aga võib tavapärane menstruatsioon saabuda hiljem, seni kasutage kondoome. Arukas oleks olnud plaastritega jätkata, mitte teha 1 kuu pausi. Kui vajate pikemat nõustamist, siis tulge vastuvõtule.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid