Tuim valu emaka piirkonnas 20.07.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 48-aastane. 2015.a alguses lasin paigaldada Mirena, sest olin eelmise Mirenaga väga rahul. Vahepeal oli 3 aastat paus ilma hormoonspiraalita. Pärast viimast paigaldamist aga oli kõik hoopis vastupidi, paigaldamine oli valus ja peale paigaldamist oli mitu päeva valu. Esimesed 4 kuud oli menses täiesti segamini, suvekuudel muutus normaalseks. 2015.a detsembris toimusid jälle muutused ja päevad hakkasid kestma 11 päeva ja 2 nädalat. Samuti tundsin nagu Mirena valmistaks kerget valu. Pöördusin jaanuaris arsti poole, aga proovid, mis võeti, olid korras. Kerged valud aga jätkusid ja veritsus kestis üle 2 nädala. Panin uuesti aja arstile, aga enne arstiga kohtumist pidin minema hoopis erakorralisse vastuvõttu, sest aprilli algul algas verejooks, mis ei tahtnud peatuda. Lasin ultraheli kontrollis Mirena eemaldada, sest tundus, et see põhjustab ebameeldivusi. Seejärel tehti põhjalikumad analüüsid. Selgus, et munasarjades erineva struktuuriga tsüstid ja emakast võetud proov näitas polüüpi. Samas ultraheliga kontrolliti emakat kahel korral ja ei näidanud midagi . Arstiga kohtusime veel mai lõpus, kus arst selgitas analüüside tulemusi. Pärast Mirena eemaldamist ja emakast proovi võtmist organism rahunes ja tundus, et on kõik korras. Kokkulepe arstiga jäi, et võtan ühendust, kui on probleeme ja uuele kontrollile probleemide puudumisel poole aasta pärast. Juunist aga hakkasin tundma tuima valu emaka piirkonnas. Pool tundi kuni tund tuima häirivat valu, siis läheb üle ja tunnen ennast jälle täiesti hästi. Alguses vaatasin, et läheb mööda, aga nüüd tundub, et see valu leiab aset igal päeval ja tundub, et läheb intensiivsemaks. Täna öösel tulid koos valuga ka külmavärinad ja hommikuks tõusis väike palavik. Palavik ei pruugi muidugi selle valuga seotud olla. Proovisin oma arsti uuesti kätte saada, aga ta on puhkusel, sain uue aja augusti keskpaigaks. Sellepärast nüüd pöördungi Teie poole, et saada nõuandeid. Mis võiks olla selle tuima valu põhjus? Naistenõuandlast öeldi, et erakorralisse vastuvõttu pöörduda, kui palavik läheb suureks ja tundub seos emakaga või suurema verejooksu korral.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, väga raske öelda milles põhjus, teid peab ikkagi üle vaatama. Kuna teie arst on puhkusel ja ma tean et erakorraline kabinet on väga täis, ooteaeg on pikk , siis ma soovitaks minna erakliinikusse, kust saate kindlasti adekvaatset abi. Tartus on Elite kliinik ja Tamme erakliinik. DRKadastik